Wykrywanie podsłuchów Wrocław

Wyciek danych firmowych – jakie są przyczyny?

Nawet zaawansowana polityka bezpieczeństwa nie zawsze są w stanie zabezpieczyć firmę przed konsekwencjami wycieku informacji. Kradzież danych może się odbywać na wiele sposobów. Najpopularniejsze z nich to założenie podsłuchu w budynku lub samochodzie lub oprogramowanie szpiegujące w komputerze.

Podsłuch w firmie – gdzie może być?

Gama urządzeń do podsłuchiwania jest naprawdę szeroka. Wiele z nich to sprzęt o wysokiej jakości pracy i jednocześnie niewielkich rozmiarach, pozwalających na ukrycie w dowolnym miejscu, np. gabinecie czy recepcji. Niektóre podsłuchy mogą być wnoszone na spotkania czy poufne rozmowy wraz z pracownikiem (np. pendrive, telefon). Wyspecjalizowane pluskwy instaluje się w samochodach, gdzie w trakcie jazdy są prowadzone rozmowy telefoniczne i dogrywane różne ustalenia.

Jak wykryć podsłuch w firmie?

Wykrywanie podsłuchu polega na sprawdzeniu specjalnym urządzeniem czy w pomieszczeniu znajdują się ukryte urządzenia elektroniczne (cyfrowe lub analogowe). Dobry sprzęt jest wyposażony w filtr fałszywych sygnałów, dzięki czemu nie reaguje na legalny sprzęt elektroniczny (np. router). Dodatkowo pomieszczenie powinno zostać przeszukane, z uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej instalowane są nadajniki (np. okolic biurka, telefonu czy sali konferencyjnej). Wiele urządzeń wykrywających podsłuchy można kupić w pierwszym lepszym sklepie szpiegowskim, ale w biznesie warto skorzystać z profesjonalnego sprzętu. Prywatny detektyw nie tylko dysponuje takimi urządzeniami, ale ma również doświadczenie w wyrywaniu pluskiew, co ułatwia zlokalizowanie nadajnika.

Spyware – oprogramowanie szpiegujące

Spyware to złośliwe programy szpiegujące, których zadaniem jest zbieranie informacji na komputerze. Mogą podglądać wpisywane hasła, monitorować zawartość skrzynki odbiorczej i kopiować pliki. Często uruchamiają bez zgody użytkownika kamerę, rejestrując wszystko co dzieje się w otoczeniu komputera. Zazwyczaj są ściągane przez nieświadomego pracownika, który kliknie w podejrzanego maila lub zawarty w nim link. Mogą być również zainstalowane na serwerach firmy.
Spyware wykrywa się specjalnymi programami skanującymi. Narzędzia do ich identyfikacji mają również niektóre antywirusy.
Profesjonalne agencje detektywistyczne dysponują wyspecjalizowanym sprzętem do wykrywania podsłuchów. Pozwala on uniknąć fałszywych alarmów i wykryć nawet najbardziej specjalistyczne pluskwy. Ważna jest również wiedza. Dobry detektyw pracuje w oparciu o wieloletnie doświadczenie w usuwaniu podsłuchów, co ułatwia mu znalezienie nadajników i ich skuteczną neutralizację. 

Dane kontaktowe

Wyślij swój numer